piątek, 4 maja 2012

Kapitan Nauka - SuperQuiz Polska


Twoje dziecko jest z natury strasznie ciekawskie? Młodsze rodzeństwo chce zawsze wszystko wiedzieć? Masz dosyć odpowiadania na te wszystkie pytania, nad którymi nigdy się nie zastanawiałeś? Nadchodzi twoje wybawienie: SuperQuiz - informacje w pigułce, które zadowolą wszystkie żądne wiedzy maluchy.

Kieszonkowy format i wygodna forma: plik ładnie wykonanych cienkich tekturek, spiętych jak w kołonotatniku, sprawia, że SuperQuiz idealnie pasuje do dziecięcej dłoni. Ponad 50 niezwykle kolorowych stron zawiera około 150 ciekawostek, w zależności od serii, na temat Polski, piłki nożnej, zwierząt lub świata. Ciekawa technika pozwala nie tylko poznać interesujące fakty, ale także umożliwia zabawę – na odwrocie każdej karty znajdują się 3 pytania testowe, które umożliwią sprawdzenie dopiero co poznanej wiedzy, ale także są pomysłem na wspólną grę w zadawanie pytań.

SuperQuiz Polska zawiera szereg fascynujących informacji na temat geografii, historii i obyczajowości naszego kraju. Wszystkie one są podane w bardzo przystępnej formie, ich wybór pozwala na zainteresowanie dziecka i stanowi świetny punkt wyjścia do dalszych poszukiwań naukowych. Maluch może dowiedzieć się stąd co nieco o najważniejszych miastach i regionach, wybitnych postaciach, czy charakterystycznych zwierzętach. Dowie się na przykład skąd wzięła się nazwa rysia, gdzie znajduje się Drapacz Chmur, w którym mieście można spotkać Jasia i Małgosię, czy o co tak naprawdę chodziło w bitwie pod Grunwaldem. Bez obaw nie znudzi go szereg dat i pustych faktów. Informacje są tak dobrane, by rozbudzić ciekawość fascynującymi wiadomościami, które łatwo wpadają w pamięć: Wrocław to więc nie tylko prastary szlak kupiecki, ale przede wszystkim... miasto krasnoludków, wśród wybitnych Polaków obok Kopernika możemy natomiast spotkać Adama Małysza. 

Na uwagę zasługuje również świetnie przygotowana oprawa graficzna. Każda karta składa się bowiem z niewielkiej porcji tekstu, z kolorowo wyróżnionym tytułem, oraz pogrubieniem najważniejszych haseł. Nieodzowne zdjęcie i zabawne kreskówkowe obrazki przykuwają uwagę odbiorcy kolorem i humorem. Rewers jest równie przyjemny w odbiorze: 3 pytania, kilka odpowiedzi do wyboru, dużo kolorowych obrazków, a na samym dole prawidłowe odpowiedzi, które można łatwo sprawdzić odwracając Quiz do góry nogami. 

Same pytania nie są oczywiście trudne, a odpowiedzi na nie znajdziemy w tekście. Wydają się jednak optymalne do sprawdzenia wiedzy, dotyczą przede wszystkim ciekawostek z danego tematu, łatwo więc znaleźć na nie odpowiedzi. Są jednak zazwyczaj skonstruowane dość podchwytliwie, tak więc odpowiedź na nie nie jest całkiem oczywista. 

SuperQuiz Polska jest świetną propozycją dla wszystkich ciekawskich dzieciaków. Sprawdzi się dla osób około 6-11 roku życia, będzie doskonałym pretekstem do nauki poprzez zabawę. Nie obejrzycie się kiedy wasze dziecko przestanie zadręczać was pytaniami, a zacznie samo zadawać zagadki. Wygodna forma pozwoli na zabranie Quizu na każdą wycieczkę, spacer, czy nawet do szkoły. Zmieści się w kieszeni lub plecaku, umili czas podróży i zajmie dzieci na dłuższą chwilę. Pozwoli poznać fakty na temat naszego kraju w bardzo przystępnej formie, rozbudzi ciekawość i rozwinie znajomość ojczyzny. 

Quizy z serii Kapitan Nauka to naprawdę świetne pozycje edukacyjne, prezentujące wcale niełatwe tematy w bardzo ciekawej formie. Wykonane są z dbałością o małego odbiorcę, który z zadowoleniem będzie przyglądał się kolorowym obrazkom, poznawał nieznane mu do tej pory fakty, a przede wszystkim zaspokajał swój głód wiedzy.


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

3 komentarze:

  1. Oj, mój młodszy brat jest bardzo ciekawski - myślę, że te quizy byłyby idealnym prezentem na Dzień Dziecka. Jednak raczej za kilka lat, ponieważ jest jeszcze za mały na takie cuda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój brat też jest ciekawy.. czasem aż nadto ;) Może mu się kupi na urodzinki?

    OdpowiedzUsuń
  3. keidys chyba też były takie quizy, coś mi sie kojarzy

    OdpowiedzUsuń