czwartek, 5 lipca 2012

FISZKI Konwersacje - język angielski


Wszyscy uczący się języka obcego wiedzą, że znajomość słówek i konstrukcji gramatycznych to zdecydowanie za mało jeśli chodzi o swobodną komunikację z obcokrajowcem. Płynność językową zdobywamy podczas wielogodzinnych konwersacji, a większość używanych wówczas zwrotów przyswajamy mimowolnie. Co jednak, gdy nie możemy pozwolić sobie na systematyczne rozmowy, a mimo tego chcemy uczyć się języka na każdym poziomie komunikacyjnym? Wtedy idealnym rozwiązaniem wydaje się sięgnięcie po zestaw fiszek z dziedziny konwersacji.

Wydawnictwo Cztery Głowy postanowiło znaleźć rozwiązanie na odwieczny problem samouków, którzy mimo zaawansowania nie potrafią swobodnie mówić w danym języku. Zestaw Konwersacji z języka anielskiego, obejmujący około 700 słów i zwrotów jest świetną propozycją dla wszystkich, chcących podszkolić komunikację. 

Zapakowany w tradycyjny MEMOBOX, z przegródkami ułatwiającymi segregowanie fiszek według poziomu ich opanowania, zestaw obejmuje 300 kartoników, podzielonych na 13 kategorii tematycznych. Znalazły się wśród nich między innymi: relacjonowanie wydarzeń, pytania o informację, negocjowanie, opinie, porównania, rozpoczynanie i kończenie rozmowy, czy tzw. wypełniacze. Każdy kartonik składa się z się głównego słowa, dwóch przykładów jego użycia w zdaniu oraz analogicznego rewersu w języku obcym. Nie zabrakło niezwykle pomocnej transkrypcji fonetycznej zwrotu. Dla pełnego osłuchania się ze słownictwem, przy nauce możemy korzystać z dołączonej do zestawu płyty, na której znalazła się całość materiału (a po każdym słówku chwila przerwy na jego głośne powtórzenie!).

Dobór zwrotów, często nieprzetłumaczalnych, jest jak najbardziej praktyczny i w pełni wystarczający do prowadzenia rozmowy w sposób naturalny. Szczególnie ciekawa i niespotykana w tradycyjnych kursach jest na przykład kategoria wypełniaczy, która obejmuje typowe wtrącenia w zdaniach, których używamy na co dzień (cóż, hm..., tak czy inaczej, prawdę mówiąc itp.) zupełnie nieświadomie. 

Codzienne powtarzanie zwrotów pozwoli nam w szybkim czasie opanować płynną wymowę, a nasze rozmowy staną się bardziej spontaniczne i bogatsze o nowe treści.
Szeroki zakres materiału, który obejmuje uniwersalne słownictwo sprawdzi się zarówno w rozmowach formalnych jak i czysto towarzyskich. Pamiętajmy jednak, że do skutecznego wykorzystania omawianych fiszek niezbędna jest przynajmniej średnio zaawansowana (A2-B2) znajomość języka, w tym konstrukcji gramatycznych. Nie sprawdzi się on dla zupełnie początkujących, bo nie chodzi przecież o wykucie na pamięć danych zwrotów, ale ich świadome używanie w zależności od zmieniającego się kontekstu. 

Fiszki konwersacje to doskonały produkt dla wszystkich chcących podszkolić swoje mówienie w języku obcym. Uniwersalne słownictwo, które można zastosować w każdej rozmowie oraz skuteczna forma nauki poprzez powtarzanie sprawi, że w niedługim czasie zyskamy płynność wypowiedzi i będziemy prowadzić naturalne rozmowy w języku obcym.


Za fiszki dziękuję wydawnictwu:


8 komentarzy:

 1. Mam w planach ;D W 100 % zacznę się ich uczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę pozycję i cały czas z niej korzystam. Fiszki to jak dla mnie najskuteczniejsza metoda nauki języków obcych. "Konwersacje" są naprawdę przydatne i, co najważniejsze, przynoszą efekty :)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla mnie, co w tym jestem słaba :]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam przyjemność oznajmić, że organizuję mój pierwszy blogowy konkurs! Zapraszam Cię do zabawy. Można wygrać ebook, który naprawdę mi się spodobał. Szczegóły u mnie na blogu. Pozdrawiam :)

  http://ksiazki-legera.blogspot.com/2012/07/konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli w godzinach 0:00 - 11:30 próbowałaś wziąć udział w konkursie, a blog z przyczyn technicznych nie istniał, nie martw się! Strona znów funkcjonuje poprawnie. Konkurs ciągle trwa, a ty możesz wygrać wspaniały ebook. Zapraszam jeszcze raz do konkursu. Pozdrawiam :)

  http://ksiazki-legera.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię fiszki.;) Robiłam je przy każdej możliwej okazji, a tutaj wydawnictwo proponuje nam takie cudeńka. Super.;)

  OdpowiedzUsuń