piątek, 5 kwietnia 2013

E. McCoy, Projekcja astralna dla początkujących

AUTOR: Edain McCoy
TYTUŁ: Projekcja astralna dla początkujących
WYDAWNICTWO: Illuminatio
LICZBA STRON: 249
OCENA: 6/10

Kiedy na początku lat 70. ubiegłego stulecia szanowany biznesmen i zdeklarowany racjonalista Robert Monroe wydał książkę „Podróże poza ciałem”, w której przyznał, że systematycznie potrafi przenieść się do rzeczywistości bytującej nieopodal fizyczności, świat oszalał. Eksterioryzacja, OBE, doświadczenia poza ciałem stały się faktem podlegającym badaniom naukowym, a nie tylko rozważaniom nad stanem zdrowia psychicznego, przyznających się do tego typu doświadczeń. Monroe otworzył furtkę, połączył naukowe dowodzenie z pragnieniem doświadczania magii. Faktem jest bowiem, że każdy może doświadczać projekcji astralnej, konieczne jest do tego jednak kilka ćwiczeń.


Projekcja astralna dla początkujących to przystępny podręcznik wprowadzający w nieskończone światy niefizyczne, dostępne wszystkim chętnym zwiedzającym. Oprócz wiedzy wtajemniczającej w przestrzenie astralne zawiera cały program ćwiczeń i technik pomagających w uzyskaniu pożądanego efektu. Efektu, czyli właściwie czego?

Projekcja astralna według McCoy to nic innego jak zdolność do swobodnego przesyłania świadomości w dowolne miejsca, czasy, a nawet światy. Podczas takiej podróży doświadczamy zdarzeń poprzez ciało astralne – część duszy związanej z ciałem, emocjonalną warstwę naszej niefizycznej powłoki czy według innych poglądów: część umysłu podatną na eksplorację samego siebie. Nie jest bowiem jasne, czy uzyskiwane projekcje wychodzą w istocie poza sferę umysłu. Nie ma naukowych dowodów potwierdzających zewnętrzny zasięg OBE (choć pojawiają się pewne kontrowersyjne informacje o faktycznych kontaktach z realną rzeczywistością tylko poprzez ciało astralne), najczęściej przywołuje się tezę o wędrówce w głąb własnego umysłu, który jest odbiciem wszechświata. Bez względu na preferowaną opinię formy działania w astralu są niesamowite, a możliwość nawet chwilowego istnienia w oderwaniu od fizycznej rzeczywistości jest bardzo kuszącym projektem.

Z podręcznika McCoy krok po kroku dowiemy się jak przygotować się do pierwszej niefizycznej podróży. Autorka przeprowadzi czytelnika przez szereg technik medytacyjnych i relaksacyjnych niezbędnych do przejścia w odmienny stan świadomości. Zachęci do notowania swoich postępów i systematycznej pracy. W końcu opisze plan astralny: znaczenie energii (zwalczanie strachu przed negatywną energią, który najczęściej stoi na przeszkodzie projekcji), wzrost samoświadomości działań.

Najciekawiej prezentują się jednak same metody projekcji. 6 technik dostosowanych do preferencji czytelnika pozwoli przenieść się w plan astralny na przykład poprzez medytację, pracę z czakrami czy opuszczanie snów. Szeroki zakres wiedzy autorki łączy ezoterykę z nauką. Czytelne przykłady i przystępny język ułatwiają zrozumienie metod i zastosowanie ich w praktyce.

W odróżnieniu od szeregu publikacji opisujących jedynie przeżyte przez ich autorów podróże poza ciałem, podręcznik McCoy jest praktycznym źródłem informacji, które pomogą w uzyskaniu własnych projekcji astralnych. Bez względu na ograniczenia racjonalności, Projekcja astralna dla początkujących daje możliwość na szersze otwarcie wrót percepcji fizycznej. Chyba wszyscy są ciekawi, co się za nimi kryje.

Za książkę dziękuję wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz