czwartek, 14 marca 2013

Multikurs.pl – Profesor Pedro. Intensywny kurs dla początkujących

 
PLATFORMA: www.multikurs.pl
KURS: Profesor Pedro. Intensywny kurs dla początkujących
POZIOM: A1-A2
CENA: abonament: 50 zł (3 miesiące)-160 zł (18 miesięcy)
OCENA: 9/10


Multikurs to jedyne takie miejsce w sieci, udostępniające kursy językowe online. 9 języków (angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, arabski, chiński, francuski, japoński, włoski), zakres poziomów dopasowany do użytkownika (od A1 do C1) i atrakcyjna forma nauki, pozwala na szybkie opanowanie materiału i zdobycie praktycznej wiedzy. System działa dwutorowo, udostępnia szereg Intensywnych kursów, zawierających skondensowaną wiedzę, pozwalających opanować wszystkie umiejętności językowe (czytanie, pisanie, mówienie, czyli gramatyka, słownictwo i ich praktyczne zastosowanie) oraz naukę słówek metodą Multiwords. Dodatkowo Multikurs udostępnia sporo materiałów dodatkowych: Multidodatki to darmowe artykuły, ćwiczenia, gry, filmy i testy wzbogacające znajomość języka. Dostęp do kursów możliwy jest po wykupieniu abonamentu, jego cena zależna jest od czasu trwania i rodzaju kursu.

Na pierwszy rzut oka, biorąc pod uwagę, że wykupujemy tylko czasowy dostęp do kursów, ceny trochę odstraszają. Z drugiej strony Multikurs zapewnia nam różnorodne materiały, bardzo wysokiej jakości. Wszystko w jednym miejscu, dostępne od ręki, bez względu na ograniczenia systemowe komputera, brak słownika, tabeli odmian, skryptów i tym podobnych wymówek. Dodatkowo czasowy dostęp jest jedną z najlepszych motywacji do nauki jaką kiedykolwiek miałam. Ile to książek, fiszek i programów kurzy się po kątach, kiedy przypomina o sobie znany wszystkim słomiany zapał. W wypadku Multikursu upływający czas, za który zapłaciliśmy, daje o sobie znać hiper mobilizacją do nauki. Ale nie tylko on, bo oferowany system nauki jest przede wszystkim atrakcyjny.

Profesor Pedro. Intensywny kurs dla początkujących to 14 lekcji tematycznych (np.: „W szkole, w domu”, „Co robimy dziś wieczorem?”, „Portret pamięciowy”, czy „Przeczytaj instrukcję!”) , każda składająca się z kilkunastu segmentów (łącznie 70), dostarczającym nowe słówka (tych 2500), gramatykę i ich praktyczne wykorzystanie. Cały urok nauki tkwi jednak w możliwościach kursu, które urozmaicają nawet nudną naukę słówek. Te nie tylko zostają bowiem przeczytane przez native speakera, ale możemy sami je nagrać, by sprawdzić poprawność naszej wymowy. Dodatkowo interaktywne ćwiczenia pomagające zapamiętać nowy materiał, zapewniają naukę na każdym poziomie: jest to nie tylko odgadywanie polskiego znaczenia słów po hiszpańsku, ale też pisanie ze słuchu, czy pisanie po hiszpańsku – dzięki temu poznajemy znaczenie, wymowę i pisownie za jednym zamachem. Jakby tego było mało, na ucznia czeka szereg dialogów do odtworzenia (a potem, na przykład uzupełnienia ze słuchu luk w tekście, albo sprawdzenia rozumienia poprzez ćwiczenie prawda/fałsz), animacji do pooglądania, informacji dotyczących pisania różnych form użytkowych (listów, życiorysów, opisów etc.). Brzmi imponująco i takie jest.

Testowany kurs jest przede wszystkim szalenie kompleksowy. Dostarcza możliwości do praktycznej nauki języka, osłuchania się z różnymi sposobami wymowy, zastosowania wiedzy w prawdziwym życiu, nie tylko na kartach zeszytu ćwiczeń z odmianą czasownika przez osoby. Całość uatrakcyjnia oprawa wizualna, możliwość łatwego wglądu w swoje wyniki i czynione postępy, powrotu do danej części kursu, sprawdzenia wiedzy w testach podsumowujących etapy kursu.

W tym wypadku mogę stwierdzić śmiało i całkowicie obiektywnie – Profesor Pedro. Intensywny kurs to najlepszy kurs komputerowy do nauki języka z jakim miałam styczność. Zapomnijcie o monotonnym wkuwaniu odmian i przekładaniu tysięcy fiszek – Multikurs oferuje coś znacznie lepszego: atrakcyjną formę i ciekawą treść – kompletne narzędzie do nauki języka obcego.

Za możliwość przetestowania kursu dziękuję:

3 komentarze:

  1. wygląda zachęcająco, choć akurat hiszpańskim zainteresowana nie jestem :) ale do angielskiego bym przygarnęła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze chciałam nauczyć się włoskiego lub hiszpańskiego, więc taki kurs byłby dla mnie idealny. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Biorąc pod uwagę same ceny podręczników do języków i kursów w normalnych szkołach językowych, to cena nie jest taka zła. Hiszpańskiego bardzo się chcę nauczyć, więc zastanowię się nad tym kursem:)

    OdpowiedzUsuń