wtorek, 18 września 2012

Ogłoszenia parafialne: wymiana, zapowiedzi

Zanim kolejne książki zostaną przeczytane, przedstawiam Wam kilka interesujących pozycji, które na dniach trafią na półki w księgarniach.






"PROFESOR"
Pierwsza powieść Charlotte Brontë, wydana w Anglii dopiero po śmierci autorki.
PIERWSZE POLSKIE WYDANIE.
Głównym bohaterem i narratorem jest ambitny młody mężczyzna, który wszystko,do czego doszedł, zawdzięcza jedynie własnej pracy.
William Cromsworth odrzuca swe arystokratyczne dziedzictwo i wyrusza do Brukseli, by tam znaleźć szczęście. Zostaje nauczycielem języka angielskiego w szkole z internatem dla młodych panien. W książce tej znajdziemy liczne wątki autobiograficzne. Charlotte Brontë, podobnie jak jej bohater William, uczyła angielskiego w szkole w Brukseli. I podobnie jak on doświadczała miłości. Jednak jej obiektem był żonaty właściciel szkoły, co nie mogło zakończyć się happy endem.
Niezwykła opowieść o miłości a zarazem krytyka relacji damsko-męskich, które w epoce wiktoriańskiej niejednokrotnie sprowadzały się do walki o dominację. Pytanie tylko, czy tak wiele do dziś się zmieniło?

Książka pojawi się w księgarniach 3.10 nakładem wydawnictwa MG


Już 5 listopada Fabryka Słów rzuca na rynek specyfik o wyjątkowym działaniu powalającym. Uczciwie ostrzegamy - to "Trucizna"!

Andrzej Pilipiuk, sztandarowy pisarz wydawnictwa Fabryka Słów powraca z kolejną, siódmą odsłoną cyklu, który odmienił postrzeganie współczesnej, polskiej literatury. Oto najnowszy tom opowiadań o Jakubie Wędrowyczu.  Superbohaterze typu „zrób to sam”. Zagładzie, która przyszła z Wojsławic.
 Bezczelny dziadyga, terminator napędzany samogonem, człowiek, który nie przepuści ni martwemu, ni żywemu – znowu tu jest.
 Z „Trucizną” Andrzej Pilipiuk powraca do korzeni najsłynniejszej serii książkowej w swoim dorobku. Po eksperymencie z dłuższymi formami (w tomie „Homobimbrownikus”), znów mamy dosadne, krótkie i ostre jak strzał z bicza teksty, naszpikowane ciętym, nieoszczędzającym nikogo humorem. Oto Polska widziana z perspektywy „chłopa do kości”. Kto nie z nami, przeciw nam – komuchy, wampiry, zombiaki, unijni urzędnicy i inny wraży element ograniczający radosne spożywanie samogonu.


Już 19.09.nakładem wydawnictwa Erica
Juraj  Červenák, który zdobył moje serce "Władcą wilków" powraca w 1 tomie nowej sagi: "Żelazny kostur"
Mroczna, napisana z rozmachem, historyczna fantasy, ukazująca dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie, to mieszanka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Rok 965. Młody książę Światosław obejmuje władzę w Kijowie i Nowogrodzie. W jego żyłach płynie krew dzikich wareskich przodków i nie zamierza sprawować rządów z tronu, ale z siodła bojowego rumaka.
W tym czasie w krainie zamieszkanej przez plemię Muromców, młodzieniec o imieniu Ilja, wyśmiewany przez wszystkich kaleka, jako jedyny przeżywa napaść okrutnych łupieżców na wioskę. To właśnie jemu pogańscy bogowie przeznaczyli wielką przyszłość sławnego bohatyra. Pewnego dnia we wsi pojawiają się trzej tajemniczy wędrowcy i odwdzięczają się młodzieńcowi za gościnność cudownym uzdrowieniem. Wyrusza więc w świat, by szukać zemsty. Przyłącza się do przybocznej drużyny Światosława, który z wielką armią ciągnie na wschód, by mieczem rozszerzać swoje państwo. Ani ruski władca, ani Ilja nie wiedzą, że oprócz walk z wrogami czeka ich rozprawa z Zilantem, bogiem-smokiem, którego czci okrutny lud Suwarów.
 ______________________________________________________________________________
Zapraszam Was również na moją półkę z książkami do wymiany, którą systematycznie aktualizuję: KLIK
 

7 komentarzy:

  1. Z niecierpliwością czekam na "Profesora" - już zamówiłam go w wydawnictwie, mam nadzieję, że niebawem przyjdzie. :)
    Już lecę na LC oglądać Twoją półkę z książkami na wymianę.

    OdpowiedzUsuń
  2. akurat tych tytułów nie wyglądam :)
    a książki na wymianę ciekawe, jak dla mnie np druga część "Podwodnego świata", bo mam na półce "Mroczny dar"; oraz ewentualnie "Nigdy i na zawsze"
    jednak raczej nie mam na wymianę niczego, co by Cię mogło zainteresować
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie przeczytałbym "Profesora" :)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawi mnie Cervenak, tylko trochę irytuje mnie, że nie wydano wszystkich części "Władcy wilków", a już ukazuje się pierwszy tom kolejnej trylogii:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja również jestem zainteresowana dziełem Bronte. Podoba mi się, że ostatnio głośno o tym nazwisku :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja także zamówiłam już "Profesora"!

    OdpowiedzUsuń