niedziela, 23 września 2012

Angielski Fiszki, 1000 najważniejszych słów i zdań

Wśród wielu metod samodzielnego uczenia się języków obcych, chyba najbardziej popularną jest nauka z fiszek. Faktem bowiem jest, że są one nie tylko wygodne w użyciu, ale przez zaangażowanie możliwie wielu zmysłów i sekwencji powtórzeń, przede wszystkim skuteczne. Rynek wydawniczy zalewają coraz to nowe zestawy fiszek. Jak rozpoznać ten odpowiedni? I czy można nauczyć się nowego języka od zera tylko za pomocą tej metody?


Dla wszystkich spragnionych gruntownej wiedzy z zakresu nowego języka, wydawnictwo Edgard przygotowało imponujący zestaw fiszek, który zapewni doskonały start w lingwistyczne tajniki. 1000 kartoników ze zwrotami na poziomie podstawowym to baza, od której warto rozpocząć naukę (lub jak w moim wypadku – to całkiem niezła powtórka podstaw, o których zdarza mi się zapominać). Zakres tematyczny obejmuje aż 40 grup, wśród których znalazły się między innymi: nauka, natura, sztuka, rodzina, hobby, zdrowie, praca, kuchnia, podróże czy sport. Oprócz typowych tematów nie zabrakło jednak i tych rzadko spotykanych w podręcznikach dla początkujących: wojska, polityki, historii, czy mediów. 

Wizualnie zestaw prezentuje się klasycznie. Każda fiszka oprócz głównego zwrotu zawiera przykład jego zastosowania w zdaniu oraz transkrypcję fonetyczną z analogicznym rewersem w języku polskim. Całość zapakowana jest w pudełko, którego możemy użyć do późniejszej nauki. Pomogą nam w tym kolorowe przegródki: „do nauki”,”uczę się”, „umiem”, dzięki którym możemy sprawnie posegregować sobie materiał (i z radością przyglądać się w jak szybkim tempie rozrasta nam się przegródka z napisem”umiem”).

Dodatkowo do zestawu otrzymujemy 20 czystych fiszek, na których możemy zapisać sobie chociażby nieznane przez nas zwroty, które pojawiają się w przykładowych zdaniach. Nie zabrakło również płyty CD. Na niej, oprócz nagrań całego materiału z fiszek, znajduje się program komputerowy Aktywny Trening. Za jego pomocą możemy nie tylko przeglądnąć wszystkie słówka i zwroty, ale wybrać wśród nich te, których w danej chwili się uczymy i stworzyć z nich własną playlistę. Jakby tego było mało, funkcja karaoke pozwala na wyświetlenie słówka na ekranie odtwarzacza. Czego chcieć więcej, tym sposobem możemy zabrać ze sobą materiał do nauki w każde miejsce i powtarzać go w wolnej chwili. Całości dopełnią ćwiczenia testowe, które możemy rozwiązać na ekranie komputera. Tu także możemy wybrać zakres materiału, który chcemy przećwiczyć.

Połączenie tradycyjnych fiszek i ich elektronicznego odpowiednika powinno zadowolić wszystkich, uczących się języka. Sam zakres tematyczny obejmuje wszystkie słówka, które należy znać na początku nauki nowego języka. Ich opanowanie niewątpliwie pozwoli na wypowiadanie pierwszych zdań (w czym pomogą te przykładowe, które widnieją na kartonikach). Należy podkreślić, że zestaw nastawiony jest przede wszystkim na praktyczne zastosowanie języka, znajomość każdej z najbardziej popularnych współczesnych dziedzin. Zyskujemy dzięki temu naprawdę szeroką bazę tematyczną.

Polecam początkującym i wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie podstawy języka. Duży zakres materiału i pomoce dodatki przyspieszą naukę, która, jak zawsze w wypadku fiszek, stanie się czystą przyjemnością.

Za zestaw fiszek serdecznie dziękuję wydawnictwu
Kup fiszki:

8 komentarzy:

 1. nie pogardziłabym taką pomocą naukową :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Chyba się skuszę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. fiszki są fajne. może nie akurat na angielskich by mi zależało, ale jest to ciekawe połączenie nauki z zabawą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wolę takie do francuskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. A fiszki Edgarda kuszą mnie od dłuższego czasu, chyba w końcu im ulegnę xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ten sam zestaw tyle że do hiszpańskiego. Bardzo sobie chwalę, świetnie się z nich uczy. Fiszki rzeczywiście są jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki słownictwa i nie tylko ;)

  OdpowiedzUsuń